GREECE TRIP - Ubytování v Řecku...

www.greece-trip.info

Get Adobe Flash player

Kontakty


Komunikace v řeckém, českém a slovenském jazyce
E-mail:
greece.trip@seznam.cz
Telefon:
GR: +30 698 679 3400 
CZ: +420 737 43 36 82 

Skype: jorfanu1


Komunikace v anglickém,řeckém,

bulharském a srbském jazyce

E-mail:

neflea_greece@yahoo.com

Telefon:
GR: +30 6936530004 

Skype: neflea.greece


       

       

Následujte nás

Neflea-Greece Trip - Ubytovaní v Řecku

Propagujte i svojí stránku

   Návštěvní kniha   

Rezervace hotelů on-line


Cestovní agentura Neflea - specialista na Řecko - Ubytování v Řecku

Ouranopoli


Ouranoupoli se nachází na třetím prstu polostrova Chalkidiki a je téměř vstupní bránou k mnišské republice Mount Athos. Vzdálenost Ouranopoli od Soluně letiště je cca 120 km. Ouranoupoli bylo založeno uprchlíky, kteří přišli z Malé Asie na místech kde stávala starověká Ouranoupoli, která byla založena Alexarthosem v roce 315 př.nl bratrem Kassandra. Název Ouranopoli byl změněn v průběhu dob z Prosforion na jméno "Ouranoupolis" ,které pochází z mincí nalezených v okolí v podobě nebeské bohyně Afrodity a nichž bylo napsáno "nebeské město". Věž, která stojí impozantně před malým přístavem byla postavena v roce 1344 svatým Vatopedi a stala se dominantou Ouranoupoli. V Ouranoupoli si můžete pochutnat na čerstvých rybách a mořských plodech ulovených v zálivu pod horou Athos, a můžete si dát kávu s výhledem na ostrůvky a Ammouliani. Na pláži si můžete pronajmout lodičky navštívit pláže na protilehlých ostrůvcích, obklopených křišťálově čistou vodou a plážemi se zlatavým pískem.

 

Drenia ostrůvky (Gaidouronisia-Oslí ostrůvky) - Ouranoupolis - Chalkidiki


Ostrůvky Drenia se nachází proti Ouranoupoli ve vzdálenosti asi 2 námořních mil. Na těchto 6 ostrůvcích najdete nádherné písčité pláže a nádhernou ostrovní scenérii. Ostrůvky Drenia můžete navštívit na vlastní lodi z Ouranoupoli a pokud nemáte loď, tak se tam dostanete lodí z Ouranoupoli,cesta na velký ostrůvek trvá asi 15 minut.Památky v oblasti Ouranopoli Klášter Zygou - Fragokastro Ouranoupolis Chalkidiki

Zřícenina kláštera Zygou - Fragokastro se nachází v oblasti současné Ouranoupoli, asi čtyřicet metrů od hranice z mnišskou republikou Mount Athos. Klášter Zygou je starý klášter,založený v polovině 10. století. a byl zničen krátce před rokem1198 . Je zde dochováno celé obvodové opevnění i s deseti věžemi. Věž Prosforiu- symbol Ouranoupoli

Věž Prosforiu se nachází v Ouranoupoli, v blízkosti malebného přístavu, odkud odjíždí trajekty směrem k Mount Athos. Podle dochovalých zpráv byla věž postavena před rokem 1344 a byla závislá na klášteře Vatopedi,který zde měl správu nad celou oblastí od roku 1018 až do "maloasijské katastrofy", kdy byly zdejší pozemky rozděleny mezi uprchlíky. Uprchlíci, kteří se usadili v oblasti v roce 1924 se potýkali s mnoha problémy. V roce 1928 se ve věži usadil pár anglického a australského původu Sidney a Joyce Lock. Jejich přínos do života oblasti byl velmi důležitý. Joyce Lock naučila místní ženy, jak plést ručně koberce z "kozích chlupů" podle návrhů, které tvořil její manžel podle vzorů z Mount Athosu a s východní tématikou. Více než 50 let poskytoval tento pár velkou sociální podporu obyvatelům Ouranoupoli, psali knihy a starali se o věž.Starověký chrám se nachází v oblasti Nea Roda na silnici vedoucí k Ierissos . Je zde označení " Starověký chrám Ouranoupoli . " - nacházel se zde od archaického období až k Helenistickému období a jeho historie je spjata se dvěmi starobylými městy - Sani a Ouranoupoli.Obyvatelé Sani postavil svatyni u městských hradeb a když založil Alexarhos Ouranoupolis tak začlenil svatyni do nového města. Během vykopávek, které byly prováděny na území svatyně zde byly odhaleny významné nálezy jako kamenná centra se stopami po ohnivých rituálech, mramorové hlavy Slunce,mramorová hlava dívky a kamenné lavice postavené podél chrámu,korintská keramika aj. Vykopávky zde pokračují .

 


Xerxesův kanál v Nea Roda Chalkidiki

Xerxesův kanál bylo velké dílo starověku postavené na poloostrově Athos během perské války. Kanál byl postaven v roce 480 př.nl během válečného tažení Peršanů. Xerxes se chtěl vyhnout obeplutí hory Athos. Podle popisu Herodota byl úkol vystavit kanál přidělen Artachaiiovi a Vouvarisovi. Artachaiis ale před dokončením kanálu vážně onemocněl a zemřel, což bylo velké neštěstí a zlé znamení pro Xerxese. Kanál je nyní zasypán a nachází se mezi obcemi Nea Roda a Trypiti. V roce 2008 zde byly provedeny výzkumy, které prokázaly přesnou polohu a rozměry kanálu. Kanál byl dlouhý dva kilometry a šířku měl 30 metrů, maximální hloubka se odhaduje na 15 metrů. Je vidět z velké výšky a to přestože místo se sesunulo. Archeologický výzkum ukázal, že po použití kanálu Xerxesem byl kanál opuštěn a v průběhu let zasypán.


OURANOPOLI - ATHOS: mnišský stát, okružní plavba na lodi okolo sv. hory Athos a jejích klášterů

Pro informace o odjezdu a cenách výletních lodí - www.athos-cruises.gr

10.30 a 13.30 z přístavu

Telefon pro rezervace pro plavby okolo Ag.Oros : +30 6937 030 364


 

Mapa Ouranopoli


Προβολή μεγαλύτερου χάρτη


Svatá hora Athos Svatá hora Athos

18km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Svatá hora Athos je jedním ze 3 poloostrovů Chalkidiki v Řecku . Poloostrov je 47 km dlouhý a asi 11 km široký. Na jihu je nejvyšší hora poloostrova Athos, vysoká 2033 m. Svatá..


Najít více zajímavostí »
Vložte zajímavosti v okolí na svůj web »

Fotografie z Panoramio jsou chráněny autorským zákonem

 zpět na www.greece-trip.info Cena ubytování v Řecku - zahrnuje

Cena za ubytovací jednotku - studio nebo apartmán/noc, parkování, lázeňská taxa , závěrečný úklid, povlečení a ručníky. Cena ubytování je konečná, včetně spotřeby vody, a spotřeby elektrické energie. Poplatky, které jsou případně vybírány majiteli "extra " jsou vždy uvedené u konkrétního ubytování.
V ceně jsou započítány bankovní poplatky spojené s transakcemi plateb do zahraničí.

Několik důvodů proč do Řecka s greece-trip.info

  • Specializace na Řecko - zejména oblast "Severního Řecka" více jak 15 let
  • Osobně vybíráme ubytovací kapacity a jejich poskytovatele nebo majitele
  • Rezervace konkrétního studia nebo apartmánu v pobytovém domě, v případě,že je to možné...:))
  • Pomoc při výběru ubytování podle vašeho přání
  • Zákaznický servis v sezóně non stop od 9 -23 hod, v případě nutnosti i v nočních hodinách
  • Možnosti dopravy: autem, busem, letecky
  • Cestovní pojištění včetně storno pobytu
  • Nástupní dny v kterémkoli dnu v týdnu
  • Délka pobytu téměř dle vašeho přání
  • Snadná rezervace i pro Slovenské občany


 Vyhledávač ubytování od německých touroperátorů >> 


Kontakty

Komunikace v českém a slovenském jazyce


Vyhledávač ubytování   

 německých CK        >>


Letenky

 Pojištění na cesty     >>

 Předpověď počasí Řecko