Ubytování - Bulharsko


Letenky on-line

Rezervace hotelů on-line


Vaše poptávka

Chcete získat více informací? Neváhejte a napište nám. Vaše názory jsou pro nás cennými podněty.

Lyžařské zájezdy

Kontakty

  • Aktuální nabídka        >>
  • Cestovní agentura Neflea
  • Oldřichova 620/34
  • 128 00, Praha 2
  • T-mobile: + 420 737 433 682
  • O2 : + 420 607 39 57 42
  • Tel / fax:+ 420 326 550 647

Skype: My status agentura.neflea


  

Cestovní Agentura Neflea


  Cestovní Agentura Neflea
   Zájezdy do Bulharska - Vaše dovolená v Bulharsku - Last minute zájezdy za skvělé ceny   www.greece-trip.info

Bulharsko

Bulharsko je stát v jihovýchodní Evropě, na Balkánském poloostrově. Země sousedí na severu s Rumunskem , na západě se Srbskem a s Makedonií, na jihu s Řeckem a na jihovýchodě s Tureckem. Východní hranici tvoří Černé moře. V roce 2004 země vstoupila do NATO a 1. 1. 2007 do EU.

Zájezdy First minute 2014   > Předpověd počasí Bulharsko      >>

  Zájezdy do Bulharska-letecky   >>

 

Detail státu


Zvětšit mapuVýběr zájezdů dle Destinace:

 Nessebar  Obzor 

Primorsko Sozopol  


Turistický ruch - Nejznámější přímořská letoviska : Bulharsko je atraktivní turistickou destinací zejména díky nízkým cenám a stále kvalitnějším turistickým centrům. Za poslední roky značně vzrostl příjem země z cestovního ruchu.

V zimě jsou oblíbené lyžařská střediska , například známé Bansko v Pirinu , Borovec v Rile a Pamporovo v Rodopech , v létě navštěvují turisté oblasti Černého moře ( Zlaté Písky , Slunečné pobřeží , Sozopol , Albena , Kranevo , Pomorie , Primorsko , Sveti Vlas , sv. Konstantin a Elena či Nasebar ) .

Aerolinie létající z České republiky do Bulharska - Přímé lety z ČR : 

 Letenky do Bulharska >>  

Zájezdy First minute 2014   >>

Bulharsko

Zájezdy Bulharsko vlastní dopravou >

Výběr zájezdů dle Destinace:

 Slunečné pobřeží  

Sofie  Sveti Konstantin  

Zlaté písky Ostatní 

Hlavní město:Sofie
Rozloha:110 993,6 km²
Časové pásmo:+2
Počet obyvatel:cca 7 262 675
Jazyk: bulharština
Náboženství: cca -pravoslaví (85 %), islám (13 %), katolictví (1 %)[1]
Státní zřízení:parlamentní republika
Vznik:3. března 1878 (nezávislost na Osmanské říši)
Měna:lev (BGN)
Telefonní předvolba:+359

Bulharsko

Zájezdy First minute 2014   >> 

 Bulharsko-pouze last minute   >> 

Výběr zájezdů dle Destinace:

Carevo Djuni 

 Kiten Lozenec  

Bulharsko

více na www.mzv.cz

Státní svátky:

1. leden - Nový Rok
3. březen - Získání nezávislosti
Velká Noc a první pondělí po Velikonoc
1. květen - Svátek práce
6. květen - Gergjovden (Den Svatého Jiří), a Den Bulharské Armády
24. květen - Den Cyrila a Metoděje
6. září - Den Spojení
22. září - Den Nezávislosti
1. listopad - Den Bulharských Hrdinů Obrození
24., 25., a 26. prosinec - Vánoce

Více o Bulharsku zde.. >>


Sofie - Bulharsko 

Bansko - Bulharsko 

Sandanski - Bulharsko 

Borovets - Bulharsko 

Plovdiv - Bulharsko 

Proč do Bulharska ???

V Bulharsku si přijde na své každý . Milovníci slunce a nicnedělání jistě ocení nekonečné písečné pláže na pobřeží Černého moře , dobrodružnější povahy mohou vyrazit do divokých hor či úchvatných roklin a pro všechny, kteří si chtějí odpočinout a udělat cosi pro své zdraví , nabízíme skvělé lázně a léčivé přírodní prameny .


Černé moře je mimořádně čisté , klidné a jen z poloviny tak slané jako Středozemní moře. Nenajdete zde žádné nebezpečné živočichy , strmé srázy na dně moře ani nebezpečné proudy , koupání a slunění se je tedy skutečně příjemným zážitkem . Většina místních pláží se může pochlubit modrou vlajkou Evropské Unie za čistotu a vynikající kvalitu .

Vybrat si můžete z velkého množství prázdninových středisek a ubytovacích kapacit , od velkých luxusních hotelů a hotelových komplexů až po skromnější ubytování typu Bed and Breakfast .

Bulharsko je také zimním rájem . Těch , kteří ho neznají , příjemně překvapí zasněžené hory , výborné svahy a krásná modrá obloha .

Jen málokdo ví , že Bulharsko má přes 500 minerálních pramenů různého složení i teploty a ložiska léčivé rašeliny a bahna . Kombinace hydrotermálních a bahenních léčebných procedur , moře , léčivých pramenů a příjemného prostředí dělá z Bulharska přední evropské léčebné centrum . Nejznámějšími lázeňskými místy jsou Velingrad , Sandanski či Kyustendil .

Na své si samozřejmě přijdou i milovníci kultury. Najdete zde množství zajímavých a cenných historických památek či jedinečný a bohatý folklór , jaký neuvidíte nikde jinde na světě.

V Bulharsku byla vybudována síť tří národních parků - Rila , Pirin a Střední Balkán ( s celkovou rozlohou 221.252,2 hektaru ) , 9 přírodních parků (více než 180.000 hektarů) , přírodní rezervace , jakož i 2.234 chráněných oblastí a přírodních památek . Dva z nich ( Pirinski Národní Park a Sreburnská biosférická rezervace ) byly zařazeny do seznamu kulturního dědictví UNESCO .

V Bulharsku se nachází asi 500 ložisek minerálních vod s více než 1.600 vodními zdroji , které leží většinou v úpatích hor . Významnými lázeňskými centry jsou Bankja , Velingrad , Sandanski , minerální koupele Stara Zagora , Narečen , Sliven a Haskovo , jakož i Kjustendil , Varšec , Pavel Banja , Hissarja , Meričleri , Momin Prohodit a Kostenec .

Přímořské resorty nabízejí různé rekreační možnosti jsou např. - Albena Balšik , Burgas , Varna ( Zlatni Pjassaci - Zlaté písky ) , Kiten , Pomorie , Primorsko , Nessebur ( Slančev Brjag - Sluneční pláž) , a Sozopol .

V pohořích Rila a Pirin jsou ukryty překrásné jezera . V masivu Rodopy zas najdete umělé vodní nádrže s rekreačními možnostmi - Batak , vače , Studen Kladenec , na úpatí Balkánského masivu je to Ticha a mnoho dalších resortů .

Kultura - Z hlediska kultury je Bulharsko bohatou a rozmanitou krajinou. Toto území bylo od nepaměti křižovatkou několika kultur, kmenů a národů, které zde zanechaly mnohé tradice a vlivy. Mimořádnou hodnotu má zejména kulturní dědictví Tráků, Řeků či Římanů.