Cestovní agentura Neflea

Vaše dovolená - Zájezdy do Egypta

Get Adobe Flash player

Kontakty

Aktuální nabídka            >>
  • Cestovní agentura Neflea
  • Oldřichova 620/34
  • 128 00, Praha 2
  • T-mobile: + 420 737 433 682 
  • O2 :  + 420 607 39 57 42 
  • Tel / fax: + 420 326 550 647 

Skype: My status agentura.neflea


Super last minute zde >

Lyžařské zájezdy

Vaše poptávka

Chcete získat více informací? Neváhejte a napište nám. Vaše názory jsou pro nás cennými podněty.

Rezervace hotelů online


Zájezdy Egypt

Neflea - Cestovní agentura - prodej zájezdů německých a českých touroperátorů

Rezervace a poptávka: +420 737 43 36 82 | Email: info@neflea.cz | Po-Pá od 9.00 do 18.00Egyptská arabská republika
جمهوريّة مصر العربيّة
Hlavní město: Káhira
Rozloha: 1 001 739 km² (30. na světě)
Nejvyšší bod: Hora svaté Kateřiny (2 642 m n. m.)
Časové pásmo: +2
Počet obyvatel: cca 82 milionů
Jazyk: arabština
Národnostní složení - Egypťané
Náboženství-islám-90%,koptské-ortodoxní křesťanství 10%
Státní útvar-Státní zřízení republika
Vznik 28. února 1922 (nezávislost na Velké Británii)
Měna egyptská libra (=100 piastrů) (EGP)
Telefonní předvolba +20

Detail státu


Zvětšit mapu

Důvodů k návštěvě Egypta je hned několik. Jsou jimi bezesporu pyramidy, životodárná řeka Nil, chrámy z dob faraónů postavené při jejích březích a Rudé moře. Vycestovat do Egypta a navštívit všechny památky a ještě mít čas se alespoň trochu seznámit s krásami podmořského světa však vyžaduje delší čas a dobrou organizaci. Egypt okouzlí každého, ať už si chce jen zasurfovat na vlnách moře, potápět se nebo podniknout cestu za nejzajímavějšími místy spojenou s koupáním v Rudém moři.

PŘEDPOVĚD POČASÍ EGYPT >>

EGYPT - POZNÁVACÍ ZÁJEZDY >> 


Egypt je arabská republika v severovýchodní Africe (malou částí též v Asii), ležící na Nilu. Na západě hraničí s Libyí, na jihu se Súdánem, na severovýchodě s Izraelem. Ze severu ho omývají vody Středozemního moře, z východu pak Rudé moře.

Egypt je jednou z nejlidnatějších zemí Afriky. Většina z přibližně 82 milionů obyvatel (k roku 2012) žije poblíž břehů řeky Nil na ploše 40 000 čtverečních kilometrů, kde se nachází jediná orná půda. Většina nehostinné pouště Sahary je pouze velmi řídce obydlena. Přibližně polovina obyvatel Egypta žije ve městech, většina z nich v hustě obydlených centrech Káhiry, Alexandrie a dalších velkých měst Nilské delty.

Tato země je známá především díky starověké civilizaci a několika světově proslulým monumentům, jako jsou například pyramidy v Gíze a Velká sfinga. Město Luxor, které se nachází na jihu Egypta, skrývá početné starověké artefakty, jako například chrámový komplex Karnak a Údolí králů. Egypťané jsou obecně považováni za kulturně a politicky důležitý národ Středního východu....více zde-http://cs.wikipedia.org/wiki/Egypt

Cestovní ruch

Cestovní ruch je jedním z nejdůležitějších sektorů egyptské ekonomiky. Hlavními turistickými lákadly jsou tisíce let staré památky, kvůli nimž je Egypt světově proslulou destinací. Hlavními z nich jsou pyramidy a Velká sfinga v Gíze, chrám Abú Simbel ležící jižně od Asuánu, Karnacký chrámový komplex a Údolí králů nedaleko Luxoru. Hlavní město Káhira se může pochlubit Egyptským muzeem či mešitou Muhammada Alího. Turisty rovněž láká pestrobarevný podvodní svět Rudého moře. Podmínky pro potápění a šnorchlování jsou zde jedny z nejlepších na světě. Přímořská letoviska jako například Hurghada, Šarm aš-Šajch či Taba navštíví ročně několik milionů turistů.http://cs.wikipedia.org/wiki/Egypt

ZÁJEZDY DO EGYPTA - ODLETY Z ČR >>


ZÁJEZDY DO EGYPTA - ODLETY Z NĚMECKA >>


Podnebí

Egypt má aridní pouštní podnebí. Sever země je chladnější, na jihu jsou větší výkyvy teplot. Egypt je jednou z nejteplejších a nejsušších zemí světa, kde na některých místech neprší i několik let. Tato země má přes 300 dní slunečního svitu, zimy jsou mírné, léta velmi horká. Během dne zde panují vysoké teploty, kdežto noci jsou chladné. V pobřežních oblastech dosahuje denní teplota během zimního období v průměru 14 °C, v létě se průměrně pohybuje kolem 30 °C. V pouštních oblastech se vyskytují velké teplotní skoky, zvláště pak v letním období. Teploty se mohou pohybovat od 7 °C v noci až ke 40 °C přes den. Během zimních měsíců teploty v poušti tak razantně nekolísají, avšak mohou se pohybovat i v rozmezí od 0 °C v noci do 18 °C přes den. V oblasti nilské delty během jara vane horký a suchý vítr, který je znám pod názvem Chamsin. Roční úhrn srážek dosahuje ve většině oblastí maxima 80 mm. Na pobřeží mohou srážky dosáhnout až 200 mm. Během letních měsíců v Egyptě prakticky neprší.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Egypt

PŘEDPOVĚD POČASÍ EGYPT >>

 EGYPT - ZAJÍMAVOSTI A PAMÁTKY >> 


Letenky do Egypta >>