Last minute zájezdy za skvělé ceny - Vaše dovolená v Řecku a na Kypru

Cestovní agentura Neflea - specialista na Řecko

Kontakty

Cestovní agentura

NEFLEA GROUP s.r.o.

  • Telefon:

T-mobile: +420 737 43 36 82            

Last minute               >>

 Poznávací zájezdy - Řecko Vaše poptávka

Chcete získat více informací? Neváhejte a napište nám. Vaše názory jsou pro nás cennými podněty.Vaše poptávka

Cestovní agentura

NEFLEA GROUP s.r.o.

  • Telefon:

T-mobile: +420 737 43 36 82            


Chcete získat více informací? Neváhejte a napište nám. Vaše názory jsou pro nás cennými podněty.


Rezervace hotelů on-line
CNW:Counter CNW:Tracker


Cestovní Agentura Neflea

   Zájezdy do Řecka - Vaše dovolená v Řecku - Last minute zájezdy za skvělé ceny       www.greece-trip.info

Neflea - Cestovní agentura - specialista na Řecko - prodej zájezdů německých a českých touroperátorů

Rezervace a poptávka: +420 737 43 36 82 | Email: info@neflea.cz | Po-Pá od 9.00 do 18.00

Paros je řecký ostrov ležící v Egejském moři, součást Kykladských ostrovů; patří k hlavním turistickým cílům tohoto souostroví. Páros má rozlohu 194,5 km²; správním městem je přístav Parikia (též Paroikia), nejvyšším bodem Marpessa (Profitis Illias) s 771 m n.m.

Paros, jeden z větších kykladských ostrovů, leží asi šest kilometrů západně od Naxu; jihozápadně, odtržen průlivem kolem jen dvou kilometrů, se nachází malý ostrov Antiparos.

Zobrazit zájezdy - Paros >> 

Dříve byl Paros znám jako naleziště velice kvalitního, bílého, poloprůsvitného mramoru, z něhož byla vytesána i socha Venuše Mélské.Jednou z nejvýznamnějších církevních památek Řecka je chrám Paraportiani přímo v centru hlavního města Parikia.

Vyhledávání zájezdů dle destinací :

  Paros - Aliki Paros - Naoussa 

  Paros - Paros (Parikia)  Paros - Tsardakia 

Místní obyvatelé se v minulosti živili převážně zemědělstvím, pěstováním vinné révy, výrobou oleje a rybolovem, v poslední letech stále více také turistikou.

Ostrov Paros v posledních letech rychle dohání věhlas kosmopolitního Mykonu. Má obdobné písečné i skalnaté pláže, exotické scenérie i velmi příjemné klima. Paros je třetím největším ostrovem souostroví Kyklady.Tradiční paroské vesnice si uchovávají svůj původní ráz, tvoří jej malebné bílé domky s modrými dřevěnými okenicemi a spousta kostelů, kostelíků i kapliček.


 Mapa Paros >> Tipy na výlety 


Ostrov má velmi příznivé podmínky pro surfování, ale i pro klidnou relaxaci.

Známá letoviska: Naoussa , Parikia

  • Doba letu PRG - Paros cca - 2 hodiny 30 min.

Mykonos  je ostrov v řeckém souostroví Kyklad ve Středozemním moři, ležící jihovýchodně od ostrova Tinos, severně od ostrovů Paros a Naxos a na východ od ostrova Syros. Rozloha ostrova činí 86 km² (přibližně 20 x 14 km), nejvyšší bod leží 364 m n. m., obyvatelstvo činilo roku 2002 kolem 6200 obyvatel. Největším městem je stejnojmenný Mykonos. Ostrov, skládající se převážně z žuly, trpí jako i mnoho dalších řeckých ostrovů nedostatkem vody.

Zobrazit zájezdy - Mykonos >> 

V řecké mytologii byl Mykonos dějištěm bojů mezi Diem a Giganty, ostrov sám byl pojmenován po Apollónově vnukovi Mykonovi. Vzhledem ke své blízkosti k posvátnému ostrovu Délos (vzdálený jen 2 km) se dnes soudí, že Mykonos hrál v antické době důležitou roli pro zásobování obyvatel Délu.


Vyhledávání zájezdů dle destinací :

 Mykonos - Agios Ioannis Mykonos - Platys Yialos

   Mykonos - Psarou 

Mykonos dnes patří k nejoblíbenějším řeckým ostrovům. Ostrov proslul množstvím zachovalých větrných mlýnů, které se nacházejí po celém ostrově. Za zmínku stojí i kostel Panagias Paraportiani. Na ostrově, hlavně na jeho jižním pobřeží, se nachází i řada dobrých pláží.

Zásluhu na oblíbenosti ostrova má však jeho noční život, který je řazen mezi nejznámější ve Středomoří vůbec. Přes den malebné a pitoreskní uličky města Mykonos se během turistické sezóny každý večer mění v konglomerát tavern, hospůdek, barů a klubů, které přitahují množství turistů.

           Mapa Mykonos >> Tipy na výlety 

Ke známosti přispěla značně i skutečnost, že Mykonos se stal cílem mezinárodního jet setu a láká k návštěvě i homosexuální páry a jedince.
Známá letoviska: Agia Anna
Mykonos - Agios Ioannis, Elia, Ornos
Mykonos - Platys Yialos, Psarou

Doba letu PRG - Mykonos cca - 2 hodiny 30 min.


Ios je ostrov v Řecku. Nachází se v souostroví Kyklady v Egejském moři. Je to hornatý ostrov s délkou okolo 18 km a s šířkou 10 km. Zaujímá rozlohu 109 km2. V roce 2011 čítala populace na ostrově 2 024 obyvatel. Střediskem ostrova je město Chora. Existovala zde Kykladská civilizace. Architektura Skarkosu je zachován místy až do výšky 3 m. Budovy tedy měly dvě dvě patra s kamennou dlážděnou podlahou a s kanalizačním systémem. 

Zobrazit zájezdy - Ios >> 

Podle staré pověsti se Homerova matka narodila na ostrově Ios, možná tam má hrob i samotný Homér. Nicméně o tom neexistuje žádný důkaz. Na ostrově jsou také vidět známky mykénského osídlení. V severní části ostrova můžeme najít benátský hrad z 15. století. Na ostrově stojí 365 kostelů a kaplí.

Vyhledávání zájezdů dle destinací :

  Ios - Ios (Chora) Ios - Mylopotas 


 Mapa Ios >> Tipy na výlety 

Známá letoviska: Chora, Mylopotas

Doba letu PRG - Iós cca - 2 hodiny 30 min.


Naxos, je ostrov v Řecku, v Egejském moři. Je největším ostrovem souostroví Kyklady. Severojižně leží mezi ostrovy Mykonos a Ios, západně od něj se nachází ostrov Paros a jihovýchodně ostrov Amorgos. Na ostrově žije asi 19.000 obyvatel.

Ostrov má rozlohu 428 km ², jeho správní středisko a největší sídlo má stejnojmenný název - Naxos. Je poměrně hornatý a nejzelenější mezi Kykladami. Vrch Zeus (nebo Zas) dosahuje 1 001 m n.. m. a je nejvyšším bodem v celých Kykladách. Druhým největším vrchem je Koronos. Hlavním zdrojem příjmů je cestovní ruch, vinařství a pěstování zeleniny.

Zobrazit zájezdy - Naxos >> 

Vyhledávání zájezdů dle destinací :

 Naxos - Agia Anna Naxos - Agios Georgios 

 Naxos - Plaka 
Hlavní město Naxos (Chora) leží na severozápadě ostrova a nachází se v něm přístav. Dominantou města je hrad v centru a brána nedostaveného Apolónova chrámu na výběžku pevniny do moře, nazývaná také Portara.
Podle řecké mytologie byl na ostrově Naxos vychovaný Zeus, vládce bohů a lidí.Tradiční architektura je v typickém kykladském stylu, s bílou omítkou. 

 
 Mapa Naxos >> Tipy na výlety 

Známá letoviska: Agios Georgios, Agios Prokopios,

Stelida

Doba letu PRG - Naxos cca - 2 hodiny 30 min.


Santorini - Bílé domky, modré okenice a pláže s černým pískem  to je Santorini. Nevelký ostrůvek patří k nejromantičtějším místům planety a dovolená tady k zážitkům na celý život. Santorini  nebo Thira , resp. ve starověku Théra , je ostrov v Řecku, na jihu souostroví Kyklady na rozhraní Egejského a Krétského moře, asi 110 km severně od Kréty a 220 km jihovýchodně od Atén. Spolu s okolními ostrovy a ostrůvky Thirassia, Nea Kameni a Palea Kameni je zbytkem velkého sopečného ostrova, jehož centrální část byla přibližně v roce 1640 př. Kr. zničena mohutným výbuchem.

Zobrazit zájezdy - Santorini >> 


Vyhledávání zájezdů dle destinací :

 Santorini Santorini - Perissa 

 Santorini - Fira  Santorini - Imerovigli 

 Santorini - Kamari Santorini - Oia 

Santorini - Perivolos

K sopečné erupci, která zničila původní ostrov došlo kolem roku 1600 př. Kr. Byl to pravděpodobně jeden z nejsilnějších sopečných výbuchů, které člověk zná. Výbuch sopky pokryl více než padesátimetrovou vrstvou jemné pemzy tehdy prosperující město nedaleko dnešní vesničky Akrotiri. V šedesátých letech 20. století ho začal odhalovat archeolog Spyridon Marinatatos, který zde v roce 1974 tragicky zahynul.

Svou silou mnohonásobně převýšil slavný výbuch sopky Krakatoa v roce 1883 (podle některých odhadů až stokrát). Klimatickým změnám, které vyvolal a vlnám tsunami se připisuje pád minojské kultury. Katastrofa se někdy považuje za zdroj pověsti o zničení Atlantidy. Dnes je Santorini jednou z nejžádanějších a zároveň nejdražších destinací v Evropě.

            Mapa Santorini >> Tipy na výlety 

          Známá letoviska: Imerovigli , Kamari, Oia,
                                  Perissa

Doba letu PRG - Santorini cca - 2 hodiny 40 min.

Délos je malý ostrov v Egejském moři v souostroví Kyklady. Je významným archeologickým nalezištěm zapsaným r. 1990 do seznamu světového dědictví UNESCO. V období antiky byl velkým náboženským a obchodním centrem. V současnosti nemá hospodářský význam a správně spadá pod blízký ostrov Mýkonos.Ostrov byl sídlem náboženských kultů již od prehistorických dob. Podle řecké mytologie se zde narodili bohové Apollón a Artemis a Délos se stal jedním z nejvýznamnějších míst Apollonova kultu. Díky své výhodné poloze byl odpradávna osídlen (3. tisíciletí př. n. l.). 

 Mapa Délos >> Tipy na výlety 

Doba letu PRG - Délos cca - 2 hodiny 40 min.


Kyklady - Kyklady, také Kykladské ostrovy, doslova přeloženo ostrovy v kruhu, leží celkem centrálně mezi Řeckem a Tureckem v Egejském moři a patří k nejžádanějším cílům turistického ruchu v Řecku.Z největších a nejznámějších ostrovů Kyklad je možno jmenovat následující: Délos, Mélos, Náxos, Mýkonos, Páros, Santorin (též Thíra, Théra), Sifnos, Síkinos a Sýros .

Zobrazit zájezdy - Santorini >>  Zobrazit zájezdy - Naxos >>  Zobrazit zájezdy - Ios >> 

Zobrazit zájezdy - Paros >>  Zobrazit zájezdy - Mykonos >>  Nezávazná online poptávka >> 

Video Santorini


Video Naxos


Video Paros


Video Mykonos


Video Iós

Video Délos