GREECE TRIP - Ubytování v Řecku.....

www.greece-trip.info

Cestovní agentura Neflea - Ubytování v Řecku

Vítáme Vás na stránkách cestovní agentury Neflea    

zpět na www.greece-trip.info>>

 Ubytování v Řecku - www.greece-trip.info - 2017


weather forecast by weather.gr

Výlety v okolí Nea Vrasná - Paralia Vrasná - Stavros

Kavala - Thassos
Starobylé město Kavala s romantickým přístavem a dominantou starého hradu, plavba trajektem na bájný ostrov Sirén, návštěva starověké agory a amfiteátru, možnost výstupu na nezapomenutelnou vyhlídku nad Limeanasem, místní jídla.
Rendina - Vrasna
Starobylá vesnička v horách, jeskyně Diablo trippa, výstup na stará němacká opevnění s krásným výhledem na celý Strymonský záliv, strážní hrad Rendia, výhled na Malé a Velké Jezero, poutní místo Agia Marina.
Meteora - Tembi
Asi jedna z nejznámějších památek Řecka, kláštery na vrcholcích skal, prohlídka Magalo Meteora, zastávky na kouzelných vyhlídkách, zpět zastávka v soutězce Tembi a krásný pohled na božský Olymp.
Alistrati - Drama
Největší trhy v celém okolí, moderní město Drama pod mohutnými horami spolu s návštěvou jednoho z nejkrásnějších jeskynních komplexů na světě, poté Agitis Canyon. Možnost zastávky u sochy Iva staré téměř 2500 let.
Olympiada-Staghira
Návštěva rodiště jednoho z největších myslitelů starověku - Aristotela, park s funkčními maketami jeho vynálezů, zpět návštěva zrekonstruované tvrze a nakonec koupání na romantické pláži s ideálními podmínkami pro potápění.
Ouranopolis - Athos
Přístav Ouranopolis, záliv Svaté hory, hranice mnišského státu Athos, možnost vyhlídkové plavby lodí kolem klášterů, zpět zastávka ve městě Ierissos - akvárium, zbytky Xerxova kanálu.
Ierissos - Amouliani
Přístavní město s 3D kinem , akvárium, pozůstatky kanálu perského krále Xerxe, trajekt na idylický ostrůvek Amouliani s nádherným plážemi a ostrovní atmosférou. Koupání v křištálově čisté vodě Athoského zálivu.

Památky v okolí

Dnešní obec Amfipolis se nachází asi 62 km od města Serres. Pozůstatky starobylého města byly systematicky odhalovány od roku 1956 a většina z nich je dnes dostupná návštěvníkům. Amfipolis byl založen v roce 437 př.nl Athéňany,nedaleko od moře na bezpečném místě, na křižovatce důležitých cest a mezi velkou splavnou řekou Strymon a pohořím Paggeon, které bylo bohaté na vzácné kovy a loďařské dřevo. Zakladatelem Amfipolis byl Agnodas.

Fotoalbum Alistrati - Amfipolis - Drama
Antická Stageira

Starověká Stageira se nachází asi 500 m jihovýchodně od vesnice Olympiáda, na malém, hornatém poloostrůvku Liotopi. Původní město se nacházelo na obou hornatých výběžcích tohoto poloostrova.Starověká Stageira je známá jako rodiště Aristotela a to na základě písemných zpráv starověkých spisovatelů. Její existence je rovněž podložena vědeckými výzkumy. Starověké důkazy udávají vzdálenost města od starověkého Acanthusu a co je důležité, většinou hovoří o malém ostrově naproti Stageiře, který nesl název "Kapros". (Stejný název měl i přístav tohoto starověkého města, který se pravděpodobně nacházel v zátoce Olympiády, rovněž na mincích Antické Stageiry byl zobrazen tento ostrůvek).Ostrůvek, který skutečně existuje v tomto regionu je dnešní "Kafkanas", který je vzdálen pouze 1,5 km od historického města. Dnes je neobydlený a slétají se tam všichni rackové z této oblasti. Podle výzkumů je patrno, že byl osídlen již v klasické době a to až do poloviny byzantského období. Svědectvím jsou zříceniny dvou velkých vodních nádrží a pozůstatky stavby z byzantského období,která se nachází na západním cípu ostrova.

Aristotelův park-Stageira horská vesnice - více  zde...

Fotoalbum Stageira a Olympiáda

OURANOPOLI - ATHOS: mnišský stát, okružní plavba na lodi okolo sv. hory Athos a jejích klášterů

Pro informace o odjezdu a cenách výletních lodí - www.athos-cruises.gr

10.30 a 13.30 z přístavu Ouranopoli

Návštěva mnišského státu Athos (Agios Oros) je povolena pouze mužům (ženám je vstup zakázán). Nezletilí mohou vykonat návštěvu pouze se zákonným zástupcem, anebo se souhlasem rodičů (v písemné podobě s ověřeným podpisem) v doprovodu jiné zletilé osoby. Cizinci musí předem obdržet písemné povolení od „Holy Executive of the Holy Mount Athos – Pilgrims´ bureau“ v Thessaloniki. Toto povolení lze udělit v jednom dni maximálně 10 cizincům, kteří nevyznávají pravoslavnou víru, a platí čtyři dny v konkrétním termínu. Rezervace se provádějí šest měsíců předem telefonicky (+30-23102578), faxem (+30-2310222424) nebo e-mailem (piligrimsbureau@c-lab.gr). Povolení se vyzvedává osobně s cestovním dokladem v kanceláři „Pilgrims´ Office“ (úřední hodiny od pondělí do pátku 7,30-13,00 hod.) v přístavu Ouranopolis, odkud odplouvají lodě na horu Athos. Podrobnější informace o místě lze získat na webové stránce www.mountathosinfos.grKAVALA -THASSOS

Krásné historické město Kavala ,obdivovat můžete tamní hrad, možnost plavby lodí z přístavu Keramoty na jeden z ostrovů Egejského moře, oplývajícího mnoha přírodními krásami - ostrov Thassos.....

INFORMACE THASSOS A TRAJEKTY ZDE

Fotoalbum Kavala -Thassos

Hrad v Rentině

Trosky rentinského hradu stojí na vrcholu jednoho z kopců nad úzkým údolím řeky Richios zvaným též Rentinské soutěsky či (pro svou podobnost kaňonu v prefektuře Larissa) Makedoniká Témbi. Richios je přírodní odtok jezera Volvi směrem ke Strymonskému zálivu, kde se zhruba deset kilometrů odtud (na kraji města Stavros) vlévá do Egejského moře.

Thessaloniki (Soluň) je známým historickým městem Řecka. V dlouhém průběhu historie byla Soluň v rukách různých národů a stala se místem, kde žilo mnoho národností. Od roku 1912 a konce první balkánské války je druhým největším městem moderního řeckého státu a dnes je největším městem a hlavním městem řecké Makedonie.Dnes je Soluň jedno z nejdůležitějších měst na Balkánu se svými dvěmi univerzitami a je vyvíjena snaha o znovuobnovení jejího starého postavení centra na Balkáně.

Fotoalbum Soluň

Chrám Svaté Mariny (Agia Marina)

Malý chrám se zvláštní až jedinečnou architekturou je pýchou obyvatel nedaleké vesničky Modi. Ti ho, jak uvádějí historické prameny, sami vystavěli v polovině 18. století. Ve vesnici se vypráví, že svatý muž – kněz Themelis, který měl vinici blízko místa, kde kostel stojí, viděl ve snu Svatou Marinu, jak se snaží vyjmout svůj obraz z dutého kmenu a umístit jej v kostele, který se má v budoucnu vystavět. Kněz Themelis byl skutečná osoba, která má ve vesnici potomky nosící jeho jméno jako své příjmení.
METEORA - kláštery Meteora -
 vzdálenost: cca 300 km Skalní město Meteora - svaté skály se středověkými kláštery www.meteora-greece.com nebo Kláštery METEORA více zde.....

Fotoalbum Meteora


Užitečné telefony Vrasna a okolí :

  • Policie Asprovalta: +30 23970 22010
  • Dopravní policie Asprovalta: +30 23970 22222
  • Lékař Vrasna: +30 23970 24777
  • Poliklinika Nea Madytos : +30 23970 41300
  • Obecní úřad: Δήμος Αγίου Γεωργίου +30 23970 23545 řecky - http://www.strymonikos.net/portal/
  • Informační centrum Asprovalta:+30 223970 26666
  • Letiště Soluň: +30 2310 408411
  • http://www.thessaloniki-airport.com/
  • Železnice Soluň -ΟΣΕ Θεσσαλονίκης +30 231 517517     www.ose.gr
  • Autobusová doprava -ΚΤΕΛ Θεσσαλονίκης +30 2310 536260  http://ktel-thes.gr/

Cena ubytování v Řecku - zahrnuje

Cena za ubytovací jednotku - studio nebo apartmán/noc, parkování, lázeňská taxa , závěrečný úklid, povlečení a ručníky. Cena ubytování je konečná, včetně spotřeby vody, a spotřeby elektrické energie. Poplatky, které jsou případně vybírány majiteli "extra " jsou vždy uvedené u konkrétního ubytování.
V ceně jsou započítány bankovní poplatky spojené s transakcemi plateb do zahraničí.

Teploty moře a počasí ve Vrasné  

 Autobusy-jízdní řád- Asprovalta, Vrasna, Stavros - Thessaloniki


Několik důvodů proč do ŘeckaVideo - Strymonský záliv - Asprovalta


Kontakty

Komunikace v českém a slovenském jazyce

E-mail:

greece.trip@seznam.cz

Telefon:

+420 737 433 682 - Česká rep.- česky, slovensky, řecky

GR:+30 698 679 3400

Skype - jorfanu1

Komunikace v českém , anglickém, německém a řeckém jazyce
E-mail:

OrfanosMarkosNikolaos@gmail.com

Telefon:
+490 157 712 404 18 - i sms - česky, německy, anglicky, řecky
www.greece-trip.gr

  Ubytování v Řecku

www.greece-trip.info

www.neflea.cz 

-vyhledávač zájezdů


Copyright © 2017. All Rights Reserved.Některé fotografie poskytl server Panoramio a videa YouTube.                            

CA NEFLEA GROUP s.r.o.,Praha 2, Nusle, Oldřichova 620/34, Česká republika, Reg.No.:24819077