Cestovní agentura Neflea

Last minute zájezdy za skvělé ceny - Vaše dovolená v Tunisku

Get Adobe Flash player

Kontakty

Rezervace hotelů on-line

booking.com

Letenky on-line

Rekreační domy

...............a apartmány

 

Německé a rakouské CK


Parkování na letišti

JINÉ ODKAZY

SPOLUPRACUJEME:Google Earth -  stažení

Po nainstalování můžete prohlížet jednotlivé destinace online.

Pridat.euPridat.eu RSS

CNW:Counter CNW:Tracker

Neflea - Cestovní agentura - prodej zájezdů německých a českých touroperátorů

Rezervace a poptávka: +420 737 43 36 82 | Email: info@neflea.cz | Po-Pá od 9.00 do 18.00

Detail státu


Zvětšit mapu

tuniskoTunisko

 Tunisko jinak Tuniská  republika, je stát v Severní Africe.

Tunisko je zemí, která každoročně okouzlí nejednoho cestovatele svou orientální atmosférou, převážně muslimskou tradicí a nádhernými písečnými plážemi, ale i množstvím zajímavých historických památek.

tunisko- kartágoZemě leží na území starověkého Kartága. Samotné město Kartágo je dnes součástí hlavního města Tunisu. Země se osamostatnila z francouzské koloniální nadvlády v roce 1956. V polovině prosince 2010 v zemi propukly sociální nepokoje, které později počátkem ledna 2011 přerostly do ozbrojených střetů s policií a armádou. Následným svržením vládce, prezidenta Ben Alího 14-tého ledna 2011 se začala vlna revolucí (v Tunisku dostala revoluce přívlastek "jasmínová") v ostatních arabských zemích známá jako "arabské jaro". 23-října se v Tunisku uskutečnily první demokratické volby, ve kterých zvítězila strana umírněných islamistů. 12-tého prosince 2011 byl parlamentem zvolen nový prozatímní prezident Munsif Marzuk.

 Předpověd počasí Tunis, Tunisko >> 

 Zájezdy do Tuniska - odlety z Prahy ,Brna,Ostravy >> 

 • Cestovní ruch - Velmi významný je rozvoj turistiky, státem podporované. Krásné pískové pláže, teplé a čisté moře dělají z Tuniska významnou turistickou destinaci. Mnoho turistů převážně z Evropy sem přijíždí zejména kvůli relativně nízkým cenám a četným památkám.
 • Hlavní město: TUNIS - 730.000 obyv.  
 • Jiná města: Sfax (270 tis. obyv.)
 • Sousse (175 tis. obyv.)
 • Kairouan (120 tis. obyv.)
 • Bizerte (115 tis. obyv.)
 • Gabes (100 tis. obyv.)
 • Aryanah (98 tis. obyv.)
 • Bardo (75 tis. obyv.)
 • Gafsa

Rezervace ubytování v Tunisku >>

Letiště  v Tunisku - Počet letišť: 30

Zájezdy do Tuniska -odlety z Německa a Rakouska >>

Zájezdy do Tuniska-odlety z Prahy ,Brna,Ostravy >>

Tuniskými leteckými společnostmi jsou TunisairNouvelair, Karthago airlines, Tunis Avia a Tuninter.

 Letenky do Tuniska              >> 

 Předpověd počasí Tunisko   >>

Tunisko pouze last minute              >> 

O Tunisku

Zeměpisná poloha dělí Tunisko na tři naprosto odlišné krajinné celky:

Tunisko leží v Severní Africe, pouhých 150 km od Sicílie a tedy od Evropy. Sousedí na západě s Alžírskem, na jihovýchodě s Libyí a ze severovýchodu a severu je omýváno Středozemním mořem. Hlavním pohořím je masiv Dorsale, který je pokračováním pohoří Atlas. Severní části země vévodí náhorní pláně a úrodné údolí řeky Medžerda (Medjerda). Medžerda pramení ve východním Alžírsku a je jedinou stálou řekou v Tunisku (ostatní jsou sezónní). Jižně od horského masivu Dorsale se táhnou vyprahlé, neúrodné stepi, přecházející v šotty (solná jezera). Jižněji již je jenom poušť.

 • Tell je území na sever od Tuniského pohoří Atlas. Toto tuniské pohoří se rozprostírá od alžírských hranic až na poloostrov Cap Bon. Blízko města Kasserine, nedaleko alžírské hranice, leží nejvyšší vrchol Jebel Chambi (1.544 m)
 • Step se táhne jižně od Tuniského Atlasu až ke Gafské pahorkatině. Na západě má Vysoká Step poměrně drsné podnebí a značné teplotní rozdíly. Nízká step na východě je tvořena planinami, které jsou nedaleko  města Kairouan. Deště jsou zde méně časté a velmi nepravidelné. Dále na východ přechází step do nízké a úrodné pobřežní roviny Sahel, která se soustřeďuje kolem měst Sousse, Monastir a Sfax.
 • Jih je třetí charakteristickou částí Tuniska. Nachází se zde Sahara s písečnými dunami, s vysokými teplotami přes den a velmi nízkými teplotami v noci. K této části patří i tři slaná jezera (šoty): Chott El Rharsa, Chott El Fejaj a Chott El Jerid spolu se svými oázami.
 • Bezpečnost: Opakované přetrvávající nepokoje v zemiačkoli turistické oblasti a letoviska zatím nejsou nepokoji zasaženy. Doporučuje se zachovat maximální ostražitost a vyhýbat se demonstracím.
 • Doprava - Je zde velmi hustá síť veřejné meziměstské dopravy (autobusy, vlaky, nájemné taxíky tzv. louages), ceny jsou poměrně nízké, spolehlivost a frekvence spojů překvapivě vysoká. V zemi je 30 letišť, z toho 14 se zpevněným povrchem ranvejí. Z toho osm mezinárodních. Hlavní letiště jsou v Tunisu, Djerbě, Monastiru a Tabarce. Na podzim roku 2009 byla dokončena výstavba nového letiště Enfidha, doplňujícího letecké spojení východotuniské rekreační zóny pro charterové i mezinárodní lety.
 • Tuniskými leteckými společnostmi jsou Tunisair, Nouvelair, Karthago airlines, Tunis Avia a Tuninter.
 • Železnice má 2152 km délky, hlavní koridor je mezi městy Tunis – Sús – Safákis – Gábes. Silnice mají délku 19 000 km, z toho je vyasfaltováno 13 000 km a dálnice z Tunisu do Sfaxu je dlouhá 165 km, z Tunisu na sever zatím 100 km a z Tunisu do Bizerta 60 km. Dále 1203 km ropovodů a 3059 km plynovodů. Největšími přístavy jsou Sfax, La Goulette - Tunis (Halk al-Wádí), Sousse, Bizerta, Schira.
Zájezdy do Tuniska-odlety z Prahy ,Brna,Ostravy >>


Zájezdy do Tuniska -odlety z Německa a Rakouska >>tunisko last minute

Tunisko pouze last minute >>

Top destinace a památky v Tunisku >>

Zájezdy do Tuniska-odlety z Prahy ,Brna,Ostravy >>

Zájezdy do Tuniska -odlety z Německa a Rakouska >>


 • Hlavní město:     Tunis
 • Rozloha:     163 610 km²
 • Nejvyšší bod: Džabal aš-Šánabí (1544 m n. m.)
 • Časové pásmo: +1
 • Počet obyvatel: cca    10 486 339
 • Jazyk:     arabština (úřední a obchodní), francouzština (obchodní)
 • Náboženství : sunnitský islám 98%, křesťanství 1%, judaismus a jiné 1%
 • Státní zřízení -republika
 • Vznik -20. března 1956 (nezávislost na Francii)
 • Měna - tuniský dinár (TND) = 1000 millimů (TND)
 • Elektrické napětí  - 220 V
 • Telefonní předvolba 216

Tunisko - INFORMACE NA CESTU

více na www.mzv.cz 

ONTT – Tuniský národní úřad pro cestovní ruch >>  

Tuniský národní úřad pro cestovní ruch (Zastoupení pro Českou republiku a Slovensko)
Štěpánská 14/611
110 00 Praha1, Tel: 224941824, 224942424
www.info-tunisko.cz
- O Tunisku

-  Historie

-  Co navštívit

- Doporučujeme

- Rady na cestu

Zájezdy do Tuniska-odlety z Prahy ,Brna,Ostravy >>

Zájezdy do Tuniska -odlety z Německa a Rakouska >>

O Tunisku

Podnebí Tunisko: Tunisko je pod vlivem dvou klimatických pásem, subtropického středomořského a tropického suchého kontinentálního. Pobřeží Středozemního moře se vyznačuje teplým létem a poměrně dlouhou mírnou zimou. Na severu je hojnost srážek. Jih Tuniska, na kterém se rozprostírá poušť Sahara je velmi suchý a horký.

Průměrné teploty v Tunisku v ° C

Měsíc
Tunis
Bizerte
Hammamet
Sousse
Djerba
Tozeur
Leden
11
11,3
11
11,2
12,1
11,7
Duben
15,8
15,4
16
16,1
18,5
20,1
Červenec
26
25,2
25,5
25,7
26,5
32,2
Říjen
20,4
20,5
20,9
21,3
23,1
22,4
Prosinec
12,2
12,4
12,6
12,6
13,6
11,5
 • To, co je pro muže Thajsko, to je pro ženy Tunisko! Ženy, které mají dostatek peněz velmi rády a opravdu často využívají služeb místních mladíků. Nevadí, že mnohokrát jedná o starší ženy, které se tímto způsobem snaží dohnat své mládí. Hlavní je, že si to mohou dovolit. Běžně je vidět  ženu z ciziny k o polovinu mladšímu Tunisanovi. Celý den se jen tak procházejí, zažívají romantické večery a noci plné vášně.

Především mladé dívky a ženy z Evropy jsou velmi žádané. V mnoha  případech mladí Tunisané vábí svou "kořist" zcela spontánním způsobem mnohdy úspěšně i zdarma. Výběr mužů je přitom opravdu velký.                                                                    

Kdysi mužům islámské náboženství v Tunisku povolovalo až čtyři manželky. Tato skutečnost je však již historií. Podle zákona mohou mít pouze jednu a nevěra je dobrým důvodem k rozvodu. Výjimku z tohoto pravidla měl snad jen prezident, který se zasadil o budování monogamních vztahů, zatímco on sám si vychutnával život s více manželkami.
Postavení ženy v Tunisku se však za poslední roky zlepšilo , na to měl určitě i vliv z  Evropy, hlavně Francie. Úkolem žen již není naslovom poslouchat svého manžela. Ženy, podobně jako u nás, jsou ve vládě, v ekonomice, v obchodě či službách. Do popředí se stále více dostává rozvoj vlastní kariéry před svatbou.

 • Pozice žen v Tunisku:

Hlavní náboženství: islám - ženy mají však stejná práva jako muži. Nacházejí se ve společnosti na všech možných postech, bez diskriminace (ministerstva, policie, letectví, ...). Více než 60% žen pracuje buď v bance nebo pracují jako lékařky. Ženy mohou dokonce                                                                                  žádat o rozvod. Muž musí podle islámu svou ženu zajistit, takže žena pokud nechce, nemusí pracovat, jen může.

 •  Zdravotnictví v Tunisku:
Státní a privátní (lékaři studují především ve Francii).Státní se vyznačuje tím, že jej využívá většina lidí, hlavně sociálně slabší. V zemi však je málo lékařů.
 •  Školství v Tunisku
  Existuje povinná školní docházka od 6 do 9 let.
  Střední škola trvá 4 roky a je ukončena maturitním zkouškami.
  Vysoké školy se nacházejí ve městech jako Tunis, Sfax, Hammamet, Nabeul, Kairouan.

Zájezdy do Tuniska-odlety z Prahy ,Brna,Ostravy >>

Zájezdy do Tuniska -odlety z Německa a Rakouska >>


Super last minute zde              >>

Top destinace a památky v Tunisku >>